Kaj Pirinen

Suomen Keskusta
Juva
Ehdokasnumero:
N:o 49
Valitaan

Juva: äänistä laskettu: 100 %

13.4.2023 10:57

Ääniä yhteensä
70
ennakkoon
37
vaalipäivänä
33
Osuus kunnan äänistä
2,8 %
ennakkoon
2,3 %
vaalipäivänä
3,7 %
Kunta
Juva
Ikä
60
Ammatti
tekninen johtaja, eläkeläinen
Koulutustaso
korkeakoulututkinto
Poliittinen esikuva
Suomen Pankin Pääjohtaja Olli Rehn
Vaaleihin käytetty raha
1 000-5 000 euroa

Vaalilupaukset

1
Kunnanvaltuutettuna toimin Juvan kunnan ja juvalaisten ihmisten etujen mukaisesti hyödyntäen tehtävässäni 33 vuoden työurani aikana oppimiani tietoja, taitoja sekä kokemustani niin että Juvan kunta säilyy jatkossakin itsenäisenä ja vauraana kuntana.
2
Tulen edistämään hankkeita omarantaisten asuintonttien luovutuskuntoon saamiseksi Kytöniemen alueelle sekä uusien liiketonttien saamiseksi Vehmaaseen niin että Juvalla olisi hyvä asua elää ja yrittää nyt kun valtatien 5 remontti valmistuu Juvalle.
3
Juvan kunta hankkii itselleen kaksi linja-autoa ja niihin kuljettajat jotka liikkuvat tunnin välein Juvalta Mikkeliin ja edestakaisin klo 6-23 välillä niin että jatko-opiskelut AMK:ssa ja amiskassa ja työnteko Mikkelissä onnistuu Juvalla asuen.

Äänien jakautuminen äänestysalueittain

EdistymispalkkiÄänistä laskettu 100 %0,0%