Samtliga kandidater - Kandidaterna i bokstavsordning

Klicka på kandidatens namn för att få fram stödet för kandidaten i valkretsen, kommunerna och vallokalerna.

Kandidat Parti Valkrets
A
Aalto, Jari Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Aalto, Katri Självständighetspartiet (SP) Nyland
Aalto, Pirkka Kristdemokraterna i Finland (KD) Lappland
Aalto, Seija Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Aalto, Touko Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Aalto-Partanen, Annika Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Aaltonen, Kari Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Aaltonen, Mikko Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Aaltonen, Tero Vänsterförbundet (VF) Nyland
Aarnio, Ulriikka Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Aarnos, Eila Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Abdulla, Zahra Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Abouraya, Elsayed Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Ahlakorpi, Arto Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Lappland
Ahlbom, Ida Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Ahlfors, Tiina Vänsterförbundet (VF) Nyland
Ahllund, Leena Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Ahlroth, Lauri Förändring 2011 (F11) Helsingfors
Aho, Eero Samlingspartiet (Saml) Södra Savolax
Ahola, Riku Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Ahonen, Esko Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Ahonen, Jussi-Pekka Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Ahosilta, Tomi Förändring 2011 (F11) Helsingfors
Ahvenainen, Mikko Centern i Finland (C) Nyland
Ahvenjärvi, Sauli Kristdemokraterna i Finland (KD) Satakunta
Aikio-Tallgren, Paula Samlingspartiet (Saml) Lappland
Ailasmaa, Tapio Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Ainali, Veli Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Airaksinen, Jussi Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Airola, Iiro-Pekka Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Aitonurmi, Jouko Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Aitto-oja, Vesa Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Akaan-Penttilä, Eero Samlingspartiet (Saml) Nyland
al Chibib, Ahmed Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Alander, Marja-Liisa Självständighetspartiet (SP) Tavastland
Alanko, Antti Centern i Finland (C) Nyland
Alanko, Mervi Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Alanko-Kahiluoto, Outi Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Alasuutari, Aapo Piratpartiet (Pir) Birkaland
Alatalo, Juuso Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Alatalo, Matti Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Alatalo, Mikko Centern i Finland (C) Birkaland
Alho-Törrönen, Sirpa Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Alhojärvi, Lauri Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Alhonen, Kari Självständighetspartiet (SP) Birkaland
Alku, Antero Centern i Finland (C) Helsingfors
Almqvist, Fredrik Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Alppi, Ulla-Leena Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Alsio, Ari Samlingspartiet (Saml) Norra Karelen
Ameli, Wafa Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Andersson, Li Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Andersson, Niklas Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Andonov, Irina För de fattigas väl (FFV) Nyland
Andrejev, Katja Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Annala, Tapani Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Ansala, Liisa Centern i Finland (C) Lappland
Antas, Thomas Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Antikainen, Monika Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Antila, Tomi Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Antinkaapo, Juha Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Antskog, Carina Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Lappland
Anttila, Irma Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Anttila, Pentti Självständighetspartiet (SP) Birkaland
Anttila, Sirkka-Liisa Centern i Finland (C) Tavastland
Anttonen, Risto Samlingspartiet (Saml) Nyland
Anttonen, Tarja Centern i Finland (C) Tavastland
Anttonen, Taru Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Apajalahti, Ahto Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Arhinmäki, Paavo Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Arikka, Heikki Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Arnautovic, Emina Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Aromaa, Juuso Vänsterförbundet (VF) Nyland
Arponen, Sari Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Arvela, Ari Centern i Finland (C) Birkaland
Arvidsson, Teija Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Arvola, Iiro Vänsterförbundet (VF) Nyland
Asell, Marko Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Asheesh, Sirkku Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Asikainen, Eveliina Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Asikainen, Harri Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Asikainen, Katja Centern i Finland (C) Norra Karelen
Asko-Seljavaara, Sirpa Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Asula-Myllynen, Ritva Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Asumaa, Tony Övriga grupper (Övr.) Åland
Auer, Irene Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Auer, Virpi Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Auervuolle, Esko Finlands Arbetarparti (FAP) Kymmene
Autio, Jussi Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Autio, Niko Förändring 2011 (F11) Mellersta Finland
Autio, Risto Centern i Finland (C) Tavastland
Autti, Hannele Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Autto, Heikki Samlingspartiet (Saml) Lappland
Auvinen, Harri Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Auvinen, Toni Centern i Finland (C) Södra Savolax
Auvinen, Tuomas Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Auvinen, Ville Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
B
Backman, Jan Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Backman, Jouni Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Backman, Marita Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Backman, Sampo Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Uleåborgs valkrets
Ballester, Isabelle Samlingspartiet (Saml) Lappland
Beijar, Christian Övriga grupper (Övr.) Åland
Beijar, Marcus Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Berg, Nelli Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Berg, Roland Vänsterförbundet (VF) Lappland
Bergman-Auvinen, Marie Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Bergström, Pia Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Berndt, Rauni Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Berschewsky, Tapio Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Biaudet, Tom Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Birstolin, Anita Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Björk, Erkki Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Björklund, Sam Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Björkman, Mika Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Björkskog, Bengt Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Lappland
Björnberg-Enckell, Maria Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Bland, Anne Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Blom, Atte Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Blomberg, Håkan Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Blomqvist, Thomas Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Blomstedt, Åsa Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Bogdanoff, Eero Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Bollström, Harri Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Borgarsdóttir Sandelin, Silja Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Brander, Jyri Piratpartiet (Pir) Vasa valkrets
Brander, Tommi Piratpartiet (Pir) Mellersta Finland
Brax, Tuija Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Brelo, Jouko Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Brettschneider, Gunvor Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Broas, Patricia Piratpartiet (Pir) Nyland
Brunni, Antti Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Bryggare, Arto Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Burtsoff, Ari Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Bäckman, Johan Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Bärlund, Kaj Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
C
Castrén, Verna Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Chanth, Taija Piratpartiet (Pir) Nyland
Chugh, Amarjit Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Cygnel, Hanna Gröna förbundet (Gröna) Vasa valkrets
Czitrom, Béla Finlands seniorparti (FSP) Egentliga Finland
D
Dahl, Ahti Vänsterförbundet (VF) Nyland
Das Bhowmik, Elina Centern i Finland (C) Helsingfors
Donner, Jörn Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Drobych, Elena Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Dufva, Aili Finlands seniorparti (FSP) Mellersta Finland
E
Ebeling, Mika Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Eerikäinen, Harri Förändring 2011 (F11) Helsingfors
Eerola, Aila Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Eerola, Antero Vänsterförbundet (VF) Nyland
Eerola, Juho Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Eestilä, Markku Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Eeva, Raija Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Ehn, Johan Övriga grupper (Övr.) Åland
Ehrola, Outi Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Ehrukainen, Reima Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Eira, Birgitta Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Ek-Marjamäki, Teija Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Eklund, Tarja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Eklund, Tor Finlands seniorparti (FSP) Helsingfors
Ekman, Minna Finlands Arbetarparti (FAP) Nyland
Ekström-Andersen, Eva Övriga grupper (Övr.) Åland
Elfgren, Thomas Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Ellenberg, Benjamin Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Elmgren, Oskar (Jeppe) Piratpartiet (Pir) Nyland
Elo, Liisa Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Elo, Piia Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Elo, Simon Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Elo, Tiina Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Elo, Tiina-Maria Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Elo, Timo Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Elomaa, Kike (Ritva) Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Elonen, Johanna Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Elonheimo, Pekka Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Eloranta, Eeva-Johanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Elovaara, Tiina Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Era, Hanna Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Ervasti, Outi Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Erämaja, Elias Samlingspartiet (Saml) Nyland
Eskelinen, Matti Piratpartiet (Pir) Mellersta Finland
Eteläaho, Anu Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Eturautti, Kyuu Piratpartiet (Pir) Birkaland
F
Fagerlund, Mia Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Falk, Sonja Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Falkenberg, Marianna Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Fandi, Maia Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Feldt-Ranta, Maarit Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Filatov, Tarja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Finskas, Jan Självständighetspartiet (SP) Nyland
Flemming, Jouni Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Flemming, Sonja Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Flink, Kai Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Flink, Raimo Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Flöjt, Mika Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Forsberg, Andreas Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Forsblom, Peppe Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Forsblom, Tuula Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Forsius, Merikukka Samlingspartiet (Saml) Nyland
From, Nina Finlands seniorparti (FSP) Helsingfors
Frostdahl, Steven Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Frosterus, Anu Gröna förbundet (Gröna) Nyland
G
Gellin, Jens Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Gerges, Maher Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Gestrin, Christina Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Glad, Hannu Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Gogoljuk, Taivas Piratpartiet (Pir) Nyland
Grahn-Laasonen, Sanni Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Gran, Birgitta Vänsterförbundet (VF) Nyland
Granberg, Fred Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Greus, Aki Förändring 2011 (F11) Helsingfors
Griinari, Leena Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Gröhn, Marja-Leena Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Grönmark, Monica Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Grönroos, Juhani Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Gullberg, Tom Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Gustafsson, Jukka Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Gutiérrez Sorainen, Ana Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Guzenina-Richardson, Maria Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Gästgivars, Lars Erik Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
H
Haaja, Ilpo Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Haakana, Marko Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Haalisto, Ilpo Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Haapala, Jaakko Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Savolax
Haapala, Jyrki Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Haapala, Riitta Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Haapalainen, Susanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Haapanen, Satu Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Haapaniemi, Jari Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Haapaniemi, Jarmo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Haapoja, Mervi Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Haaro, Susanna Centern i Finland (C) Nyland
Haavisto, Juho Finlands Arbetarparti (FAP) Södra Savolax
Haavisto, Pekka Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Hagi Farah, Mustafe Centern i Finland (C) Nyland
Hahtala, Mia Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Hahtonen, Matti Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Uleåborgs valkrets
Hakala, Olli-Pekka Förändring 2011 (F11) Satakunta
Hakala, Tapio Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Vasa valkrets
Hakanen, Pertti Centern i Finland (C) Birkaland
Hakanen, Yrjö Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Hakasaari, Iiris Självständighetspartiet (SP) Vasa valkrets
Hakkarainen, Eija Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Hakkarainen, Erja Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Hakkarainen, Janne Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Hakkarainen, Jere Piratpartiet (Pir) Uleåborgs valkrets
Hakkarainen, Raimo Finlands seniorparti (FSP) Tavastland
Hakkarainen, Teuvo Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Hakko, Hanna Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Hakola, Juha Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Hakomäki, Jan-Mikael Vänsterförbundet (VF) Lappland
Hakulinen, Juha Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Halko, Harri Samlingspartiet (Saml) Södra Savolax
Halko, Jaakko Självständighetspartiet (SP) Kymmene
Halla-aho, Jussi Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Hallikainen, Johanna Samlingspartiet (Saml) Nyland
Hallikainen, Pasi Förändring 2011 (F11) Nyland
Hallikainen, Pertti Centern i Finland (C) Nyland
Halme, Ulla Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Halmeenpää, Hanna Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Halonen, Aino Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Halonen, Hilkka Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Halonen, Riitta Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Halonen, Sari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Hamari, Helvi Vänsterförbundet (VF) Lappland
Hanhilahti, Vilhartti Centern i Finland (C) Birkaland
Hanhisalo, Maria Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Hankonen, Sakari Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Hannonen, Paloma Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Hanweg, Harri Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Happonen, Juhani Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Savolax
Harakka, Terttu Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Harinen, Ari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Harjanne, Tapio Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Harju, Ari-Pekka Självständighetspartiet (SP) Vasa valkrets
Harju, Hannu Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Harju, Markku Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Harju, Raakel Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Norra Savolax
Harju-Autti, Kari Samlingspartiet (Saml) Lappland
Harjula, Oili Förändring 2011 (F11) Lappland
Harjumaaskola, Jarkko Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Harjunharja, Hansi Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Harkimo, Leena Samlingspartiet (Saml) Nyland
Harle, Christiana Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Hartiala, Kaija Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Hartikainen, Antti Vänsterförbundet (VF) Nyland
Hartikainen, Jutta Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Hartikainen, Pentti Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Hartikka, Yrjö Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Hartonen-Pulkka, Tanja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Hartzell, Saara Vänsterförbundet (VF) Lappland
Hassan, Ahmed Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Hassan, Roda Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Hassinen, Raija Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Hassinen, Sirpa Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Haukipuro, Kyösti Centern i Finland (C) Nyland
Haukka, Juha Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Tavastland
Haukka, Raija Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Hautakangas, Ville Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Hautala, Irma Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Hautala, Lasse Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Hautala, Päivi-Maria Centern i Finland (C) Satakunta
Hautamäki, Antti Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Havana, Kaisu För de fattigas väl (FFV) Nyland
Havansi, Erkki Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Havasto, Tapio Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Haverinen, Pertti Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Haverinen, Soili Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Haverinen, Timo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Haverinen, Urpo Vänsterförbundet (VF) Södra Savolax
Heijari, Eerik Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Heijnsbroek-Wirén, Mia Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Heikka, Minna Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Heikkilä, Arto Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Karelen
Heikkilä, Lauri Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Heikkilä, Nina Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Heikkilä, Olli Piratpartiet (Pir) Tavastland
Heikkilä, Sami Vänsterförbundet (VF) Nyland
Heikkilä, Teppo Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Heikkilä, Tuomo Samlingspartiet (Saml) Lappland
Heikkilä, Vili Piratpartiet (Pir) Vasa valkrets
Heikkinen, Henri Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Heikkinen, Maarit Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Heikkinen, Marjut Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Uleåborgs valkrets
Heikkinen, Miariikka Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Heikkinen, Paavo Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Heikkinen, Pekka Samlingspartiet (Saml) Lappland
Heikura, Aino Centern i Finland (C) Norra Karelen
Heininen, Jaana Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Heino, Jari-Petri Förändring 2011 (F11) Egentliga Finland
Heino, Johan Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Heinonen, Hannamari Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Heinonen, Jari Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Heinonen, Johannes Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Heinonen, Kalevi Centern i Finland (C) Nyland
Heinonen, Matti Självständighetspartiet (SP) Vasa valkrets
Heinonen, Paavo J. Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Heinonen, Timo Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Heinäluoma, Eero Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Heinämäki, Anna-Kaisa Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Heiskanen, Hannu Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Heiskanen, Miikka-Aukusti Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Heistonen, Viola Finlands Arbetarparti (FAP) Kymmene
Helander, Hannele Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Helenius, Ken Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Helin, Anna Samlingspartiet (Saml) Nyland
Helin, Matti Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Helistekangas, Erkki Kristdemokraterna i Finland (KD) Lappland
Helistö, Kimmo Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Heliö, Heikki Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Norra Savolax
Helle, Severi Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Hellgren, Jussi Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Hellgren, Sisko Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Helminen, Harri Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Helminen, Jyrki Övriga grupper (Övr.) Helsingfors
Helo, Kalevi Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Hemanus, Klaus Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Hemmilä, Pertti Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Henneken, Markku Självständighetspartiet (SP) Norra Karelen
Henriksson, Anna-Maja Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Hernberg, Kalle Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Hernberg, Robert Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Vasa valkrets
Herrala, Marjatta Självständighetspartiet (SP) Satakunta
Hetemaj, Fatbardhe Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Hietalahti, Petra Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Hietanen, Sami Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Hiienkoski, Petteri Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Hiilamo, Heikki Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Hiilinen, Teemu Vänsterförbundet (VF) Nyland
Hilden, Matias Centern i Finland (C) Birkaland
Hildén, Satu-Maarit Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Hildén, Sirkku Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Hillenbrand, Susanna Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Kymmene
Hilli, Mats Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Uleåborgs valkrets
Hiltula, Ari Samlingspartiet (Saml) Lappland
Hiltunen, Eero Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Hiltunen, Janne Självständighetspartiet (SP) Norra Karelen
Hiltunen, Kaisa Centern i Finland (C) Norra Savolax
Hiltunen, Mikael Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Hiltunen, Päivi Centern i Finland (C) Birkaland
Hiltunen, Rakel Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Hiltunen, Veli-Matti Piratpartiet (Pir) Norra Karelen
Himanen, Joni Piratpartiet (Pir) Södra Savolax
Himanen, Petri Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Hintsala, Mikko Centern i Finland (C) Nyland
Hirsiaho, Nina Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Hirsikangas, Miia Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Hirvaskoski, Johannes Centern i Finland (C) Nyland
Hirvenoja, Arja Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Hirvimäki, Jani Självständighetspartiet (SP) Egentliga Finland
Hirvisaari, James Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Hirvonen, Sini Finlands seniorparti (FSP) Vasa valkrets
Hirvonen, Teemu Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Hoikkala, Marjaana Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Hoikkaniemi, Marko Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Hokka, Mervi Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Hokkanen, Heimo Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Hollmén, Kimmo Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Holma, Hanna Centern i Finland (C) Birkaland
Holmberg, Nico Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Holmlund, Anne Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Holopainen, Antti Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Holopainen, Hanna Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Hongisto, Markku Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Hongisto, Reijo Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Honkasalo, Teppo Självständighetspartiet (SP) Egentliga Finland
Hopsu, Inka Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Horsmalahti, Panu Piratpartiet (Pir) Birkaland
Hoskonen, Hannu Centern i Finland (C) Norra Karelen
Hovila, Jyri Piratpartiet (Pir) Nyland
Huhta, Seppo Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Huhtala, Jari Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Uleåborgs valkrets
Huhtala, Jarmo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Huhtala, Markku Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Huhtamella, Valtteri Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Huhtanen, Tapio Centern i Finland (C) Satakunta
Huhtaniemi, Lasse Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Nyland
Huhtasaari, Laura Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Huittinen, Ulla Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Hukkinen, Janne Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Huldén, Larry Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Huldén, Lena Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Huohvanainen, Kauko Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Huotari, Anne Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Huovinen, Susanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Hurmalainen, Ahti Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Hurme, Janne Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Hursti, René Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Huru, Nina Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Huttunen, Asko Självständighetspartiet (SP) Nyland
Huuhilo, Marjo Centern i Finland (C) Kymmene
Hynynen, Evelyn Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Hynynen, Vesa Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Hyttinen, Anita Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Savolax
Hyttinen, Jyrki Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Hyttinen, Mirva Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Hyvönen, Pieta Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Hyyrynen, Maija Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Hyökki, Sirpa Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Hyötynen, Kalle Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Häggblom, Kari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Häkkinen, Mikko Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Häkkinen, Tapio Finlands seniorparti (FSP) Vasa valkrets
Häkämies, Jyri Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Häli, Pirkko Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Hällfors, Christoffer Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Hämäläinen, Antti Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Hämäläinen, Ilkka Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Hämäläinen, Jari Självständighetspartiet (SP) Helsingfors
Hämäläinen, Jyri Piratpartiet (Pir) Mellersta Finland
Hämäläinen, Mari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Hämäläinen, Marja Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Hämäläinen, Sanna Samlingspartiet (Saml) Norra Karelen
Hämäläinen, Tomi Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Norra Savolax
Hänninen, Johannes Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Hänninen, Katja Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Hänninen, Sirkka Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Hänninen, Tuomo Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Härkin, Anne Centern i Finland (C) Norra Karelen
Härkälä, Jari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Härkönen, Heikki Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Härö, Kari Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Härönoja, Mauno Finlands seniorparti (FSP) Helsingfors
Häyrynen, Tommy Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Savolax
Håkans, Stefan Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Hölsä, Ari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Hölsä, Matti Finlands seniorparti (FSP) Helsingfors
Hölsä, Sinikka Finlands seniorparti (FSP) Helsingfors
Hölttä, Arto Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Hölttä, Harri Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Hölttä, Heikki Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
I
Ihalainen, Lauri Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Ihalainen, Raija Vänsterförbundet (VF) Södra Savolax
Ihalainen, Satu Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Ihonen, Jari Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Iivarinen, Ville Piratpartiet (Pir) Nyland
Ikkelä-Koski, Tuulia Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Ikonen, Hannu Självständighetspartiet (SP) Nyland
Ikonen, Pertti Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Kymmene
Ikonen, Risto Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Iljin, Harri Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Ilmarinen, Kristiina Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Ilmonen, Jukka Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Ilvesmäki, Mika Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Ilvessalo, Saara Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Immonen, Katri Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Immonen, Olli Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Immonen, Satu Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Impiö, Antti Piratpartiet (Pir) Birkaland
Ingervo, Sirkku Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Inget, Jarmo Kristdemokraterna i Finland (KD) Lappland
Inha, Tero Piratpartiet (Pir) Nyland
Inhanli, Murat Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Innilä, Suvi Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Irva, Paula Samlingspartiet (Saml) Nyland
Isaksson, Lennart Övriga grupper (Övr.) Åland
Isoaho, Mirjaleena Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Isokangas, Tuomo Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Isola, Sanna Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Isomaa, Eero Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Isomaa, Mika Piratpartiet (Pir) Birkaland
Isoniemi, Veikko Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Isoviita, Pekka Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Satakunta
Issakainen, Martti Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Isuls, Päivi Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
J
Jaakkola, Henrik Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Jaatinen, Hannele Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Jalonen, Ari Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Jalonen, Vesa Centern i Finland (C) Satakunta
Janhunen, Mervi Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Jansson, Max Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Lappland
Jarva, Marisanna Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Jaskari, Harri Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Jauhojärvi, Pirkko Centern i Finland (C) Lappland
Jebraeil, Cyrus Kristdemokraterna i Finland (KD) Lappland
Jern, Olav Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Jernström, Kristian (Kisu) Samlingspartiet (Saml) Nyland
Joensuu, Jukka Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Johansson, Ilkka Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Jokela, Jouni Förändring 2011 (F11) Nyland
Jokela, Laura Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Jokila, Kirsi "Killi" Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Jokinen, Kalle Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Jonsson, Axel Övriga grupper (Övr.) Åland
Jouppi, Mauno Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Joutsenlahti, Anssi Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Joutsenlahti, Juha Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Juhala, Simo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Satakunta
Jukarainen, Mauri Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Jukkola, Jaakko Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Julkunen, Asko Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Savolax
Jungner, Mikael Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Jungner-Nordgren, Anna Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Junni, Petter Piratpartiet (Pir) Nyland
Juntikka, Tuomo Samlingspartiet (Saml) Lappland
Juntunen, Hannu Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Juntunen, Jarmo Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Juntunen, Pauliina Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Jurmu, Jaana Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Jurmu, Jorma Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Jurva, Johanna Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Jurvansuu, Hannah Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Jussila, Jorma Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Juurakko, Joanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Juurikkala, Timo Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Juusela-Pekkarinen, Sirkka Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Juuso, Tuomas Aslak Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Lappland
Juuti, Asko Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Juutinen, Jari Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Juvonen, Arja Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Juvonen, Tarja Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Juvonen, Toni Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Jyrkiäinen, Tiia Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Jämsä-Uusitalo, Vaili Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Jämsänen, Mikael Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Jäntti, Aleksi Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Jäntti, Ari Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Järnefelt, Richard Förändring 2011 (F11) Nyland
Järvelä, Tero Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Järveläinen, Heikki Vänsterförbundet (VF) Nyland
Järvenpää, Elina Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Järvenpää, Kaarina Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Järvenpää, Kari Samlingspartiet (Saml) Nyland
Järvi, Risto Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Järvi, Timo Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Tavastland
Järviharju, Matti Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Järvinen, Aki Förändring 2011 (F11) Norra Savolax
Järvinen, Hannu Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Järvinen, Heli Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Järvinen, Jere Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Järvinen, Jesse Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Birkaland
Järvinen, Jukka Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Järvinen, Pekka Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Järvinen, Pekka Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Järvinen, Petteri Samlingspartiet (Saml) Nyland
Järvinen, Sami Kristdemokraterna i Finland (KD) Södra Savolax
Järvinen, Sari Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Jäske, Teea Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Jääskeläinen, Jari Vänsterförbundet (VF) Nyland
Jääskeläinen, Jouko Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Jääskeläinen, Juho Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Jääskeläinen, Pietari Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Jääskeläinen, Suvi Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
K
Kaakkola, Marjukka Förändring 2011 (F11) Nyland
Kaarlela, Jari Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Uleåborgs valkrets
Kaartinen, Leena Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Kahelin, Juhani För de fattigas väl (FFV) Nyland
Kahilainen, Seppo Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Kaijanen, Henna Centern i Finland (C) Kymmene
Kaikko, Aarno Självständighetspartiet (SP) Kymmene
Kaikkonen, Antti Centern i Finland (C) Nyland
Kaikkonen, Vesa Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Kailo, Kaarina Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Kainulainen, Aino Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Kaipila, Paavo-Einari Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Kaiser, Mohammed Vänsterförbundet (VF) Nyland
Kaivanto, Petri Förändring 2011 (F11) Helsingfors
Kajan, Maija Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Kalli, Timo Centern i Finland (C) Satakunta
Kallinen, Miila Självständighetspartiet (SP) Nyland
Kallinen, Timo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Kallio, Kirsi Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Kallio, Pentti Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Kallioniemi, Marja Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Kalliorinne, Risto Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Kalmari, Anne Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Kalmari, Leena Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Kalmi, Petri Centern i Finland (C) Nyland
Kaltiokumpu, Oiva Centern i Finland (C) Satakunta
Kamberg, Pentti Förändring 2011 (F11) Egentliga Finland
Kanala, Kari Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Kananoja, Visa Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Kanerva, Ilkka Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Kanerva, Kane Självständighetspartiet (SP) Helsingfors
Kanerva, Seppo Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Kanerva-Poranen, Kirsi Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Kanervo, Terttu Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Kangas, Anitta Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Kangas, Arja-Liisa Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Kangas, Kirsti Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Kangas, Mari Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Kangas, Ros-Britt Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Kangasmaa, Timo Finlands Arbetarparti (FAP) Lappland
Kangasniemi, Lauri Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Kankaanniemi, Toimi Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Kankaanperä, Tero Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Kankkonen, Stig Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Kankkonen, Taru Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Kanniainen, Aino Centern i Finland (C) Norra Savolax
Kannisto, Aleksi Piratpartiet (Pir) Vasa valkrets
Kantele, Martta Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Kantola, Camilla Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Kantola, Elina Självständighetspartiet (SP) Kymmene
Kantola, Ilkka Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Kantola, Tarja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Kapanen, Matti Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Kare, Veijo Självständighetspartiet (SP) Tavastland
Karhu, Petri Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Karhu, Saara Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Karhula, Jukka Vänsterförbundet (VF) Nyland
Karhunen, Riitta Vänsterförbundet (VF) Södra Savolax
Karhuvaara, Arja Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Kari, Emma Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Kari, Juha Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Kari, Mika Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Karimies, Veli Förändring 2011 (F11) Tavastland
Karimäki, Johanna Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Kariniemi, Seppo Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Karinkanta, Mervi Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Karjalainen, Aki Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Karjalainen, Anne Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Karjalainen, Jorma Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Karjalainen, Kimmo Förändring 2011 (F11) Helsingfors
Karjalainen, Mirva Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Karjalainen, Ossi Kristdemokraterna i Finland (KD) Lappland
Karjalainen, Riitta Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Karlsson, Arja Finlands seniorparti (FSP) Tavastland
Karlsson, Jouni Piratpartiet (Pir) Nyland
Karlsson, Patrik Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Karlstedt, Jorma Centern i Finland (C) Helsingfors
Karppanen, Aarno Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Karttunen, Kirsi Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Uleåborgs valkrets
Karttunen, Pasi Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Karvinen, Tapani Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Karvo, Ulla Samlingspartiet (Saml) Lappland
Karvonen, Annika Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Kaskela, Hannu Piratpartiet (Pir) Tavastland
Kaskela, Toni Piratpartiet (Pir) Tavastland
Kasurinen, Tarja Förändring 2011 (F11) Norra Savolax
Kasvi, Jyrki Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Katainen, Elsi Centern i Finland (C) Norra Savolax
Katainen, Jyrki Samlingspartiet (Saml) Nyland
Kataja, Mika Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Kataja, Sampsa Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Katajamäki, Heidi Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Katajaranta, Reijo Finlands Arbetarparti (FAP) Kymmene
Kattilakoski, Ilkka-Matti Förändring 2011 (F11) Vasa valkrets
Kauhanen, Mari Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Kauhanen, Teuvo Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Helsingfors
Kaukonen, Ida-Emilia Förändring 2011 (F11) Egentliga Finland
Kauma, Pia Samlingspartiet (Saml) Nyland
Kaunisto, Mikko Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Kaunisto, Timo Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Kauppila, Reijo Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Kauppinen, Jari-Veikko Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Helsingfors
Kauppinen, Sirpa (Siru) Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Kauranen, Heikki Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Kautto, Hannu Finlands Arbetarparti (FAP) Nyland
Kautto, Juho Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Kautto, Katariina Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Kautto, Vuokko Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Kehusmaa, Mikko Kristdemokraterna i Finland (KD) Lappland
Keinänen, Outi Centern i Finland (C) Lappland
Keinänen, Tero Piratpartiet (Pir) Kymmene
Keinänen, Tuomo Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Savolax
Kejonen, Eira Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Kekarainen, Ari Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Kekki, Jorma Självständighetspartiet (SP) Birkaland
Kekki, Noora Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Kekkonen, Anssi Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Kekkonen, Sonja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Kekoni, Jaakko Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Kekäläinen, Markku Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Kela, Juhani Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Kellola, Tuula Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Kelloniemi, Kirsikka Förändring 2011 (F11) Helsingfors
Kemppainen, Marika Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Kemppainen, Marja-Leena Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Kemppi, Jouni Centern i Finland (C) Kymmene
Kerijoki, Harri Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Kerola, Inkeri Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Keronen, Jiri Förändring 2011 (F11) Egentliga Finland
Keränen, Miikka Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Keränen, Niilo Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Keskitalo, Timo Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Keto, Pekka Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Ketoharju, Hannu Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Karelen
Ketola, Olli Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Ketonen, Tuija Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Kettunen, Jonas Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Uleåborgs valkrets
Kettunen, Miia Självständighetspartiet (SP) Norra Karelen
Kettunen, Mira Piratpartiet (Pir) Nyland
Kettunen, Pentti Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Kianto, Sirkku Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Kielosto, Samuel Förändring 2011 (F11) Nyland
Kiemunki, Iisakki Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Kiertokari, Vesa Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Kiessling, Kaija Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Kiiski, Toni Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Kiiskinen, Arja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Kiiskinen, Kari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Kiljander, Markku Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Kiljunen, Anneli Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Kiljunen, Kimmo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Kilpala, Minna Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Kilpeläinen, Sami Centern i Finland (C) Nyland
Kilpeläinen, Veijo Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Kilpimaa, Veli-Matti Samlingspartiet (Saml) Lappland
Kilponen, Kari Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Norra Karelen
Kingelin, Olli Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Kinnari, Raimo O Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Kinnunen, Hermanni Förändring 2011 (F11) Uleåborgs valkrets
Kinnunen, Jouko Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Kinnunen, Markus Centern i Finland (C) Helsingfors
Kinnunen, Simo Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Uleåborgs valkrets
Kipre, Sylvain Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Kirjavainen, Marika Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Kirstua, Keijo Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Kirstua, Kirsi Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Kirwa, Wilson Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Kiukkonen, Olli-Pekka Piratpartiet (Pir) Nyland
Kiuru, Krista Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Kiuru, Pauli Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Kivelä, Kimmo Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Kivi, Inka Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Kivikoski, Marke Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Birkaland
Kivinen, Antti Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Savolax
Kivinen, Harri Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Kiviniemi, Mari Centern i Finland (C) Helsingfors
Kivioja, Eila Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Kiviranta, Esko Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Kivistö, Anni Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Kivistö, Harri Piratpartiet (Pir) Birkaland
Kivistö, Ilkka Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Kivivirta, Lyyli Finlands Arbetarparti (FAP) Nyland
Klaar, Hantta Förändring 2011 (F11) Uleåborgs valkrets
Klaar, Jukka Förändring 2011 (F11) Uleåborgs valkrets
Klefström, Pentti Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Klemola, Raine Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Klen, Tapio Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Knuutila, Jarmo Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Kymmene
Kohonen, Pekka Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Koiranen, Jussi Piratpartiet (Pir) Vasa valkrets
Koirikivi, Tuukka Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Koistinen, Reijo Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Koivisto, Anna-Liisa Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Koivisto, Antti Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Koivisto, Arto Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Koivisto, Esko Finlands Arbetarparti (FAP) Nyland
Koivisto, Hannu Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Koivisto, Marianne Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Koivisto, Timo Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Koivistoinen, Anja Finlands seniorparti (FSP) Mellersta Finland
Koivistoinen, Timo Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Koivu, Anita Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Koivuaho, Asko Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Lappland
Koivula, Jaakko Piratpartiet (Pir) Birkaland
Koivula, Risto Finlands Arbetarparti (FAP) Birkaland
Koivulaakso, Dan Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Koivumäki, Pertti Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Koivunen, Eino Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Lappland
Koivunen, Heikki Självständighetspartiet (SP) Birkaland
Koivunen, Meeri Centern i Finland (C) Nyland
Koivunen, Toivo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Lappland
Koivuniemi, Niina Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Kokko, Annika Samlingspartiet (Saml) Nyland
Kokko, Osmo Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Kokko, Petri Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Kokko, Sampsa Samlingspartiet (Saml) Södra Savolax
Kolari, Markku Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Kolbe, Laura Centern i Finland (C) Helsingfors
Kolehmainen, Anne-Marie Självständighetspartiet (SP) Vasa valkrets
Kolehmainen, Pertti Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Kolehmainen, Päivi Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Koli, Eero Centern i Finland (C) Nyland
Koljonen, Kimmo Förändring 2011 (F11) Tavastland
Kolkka, Erkki Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Kolmonen, Reino Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Vasa valkrets
Komi, Katri Centern i Finland (C) Södra Savolax
Komppa, Kalevi Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Komulainen, Heidi Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Kontio, Outi Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Kontio, Timo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Konttas, Ari Samlingspartiet (Saml) Nyland
Konttinen, Harri Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Kontula, Anna Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Kopakkala, Olli Piratpartiet (Pir) Vasa valkrets
Kopra, Jukka Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Kopra, Vappu Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Korhonen, Jani Piratpartiet (Pir) Mellersta Finland
Korhonen, Jarmo Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Korhonen, Jouko Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Korhonen, Juho Övriga grupper (Övr.) Helsingfors
Korhonen, Kaisa Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Korhonen, Kari Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Korhonen, Martti Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Korhonen, Mikko Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Korhonen, Riitta Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Korhonen, Seija Centern i Finland (C) Södra Savolax
Korhonen, Timo Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Korhonen, Tuula Vänsterförbundet (VF) Nyland
Korhonen, Virpi Centern i Finland (C) Nyland
Korjonen, Markus Vänsterförbundet (VF) Lappland
Korkeaoja, Juha Centern i Finland (C) Satakunta
Korkman, Mikael Förändring 2011 (F11) Nyland
Korpivaara, Susanna Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Korppi, Tuomas Piratpartiet (Pir) Nyland
Korte, Niko Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Kortelainen, Reijo Samlingspartiet (Saml) Norra Karelen
Kortelainen, Satu Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Kortelainen, Seppo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Korteniemi, Matti Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Kortesaari, Joel Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Kortesmäki, Jari Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Kortesoja, Jorma Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Kortie, Lana Självständighetspartiet (SP) Nyland
Korvela, Marko Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Vasa valkrets
Koskela, Irma Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Koskela, Jaakko Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Koskela, Laila Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Koskela, Mauri Finlands seniorparti (FSP) Mellersta Finland
Koskela, Satu Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Koskelainen, Markus Piratpartiet (Pir) Kymmene
Koski, Markku Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Koski, Susanna Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Koskimies, Riitta Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Koskinen, Eero Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Koskinen, Erkki Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Koskinen, Johannes Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Koskinen, Riitta Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Koskinen, Tarja-Riitta Centern i Finland (C) Birkaland
Koskinen, Tuulia Centern i Finland (C) Nyland
Koskiniemi, Hemmo Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Koskiranta, Tuula Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Kosloff, Johanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Kosonen, Juha Samlingspartiet (Saml) Norra Karelen
Kosonen, Pentti Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Mellersta Finland
Kosonen, Timo Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Kossila, Päivi Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Kostamovaara, Raimo Samlingspartiet (Saml) Lappland
Kostilainen, Anniina Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Kosunen, Marko Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Kotajärvi, Jarno Övriga grupper (Övr.) Norra Savolax
Kotila, Pirkko Vänsterförbundet (VF) Nyland
Kotilainen, Atte Piratpartiet (Pir) Vasa valkrets
Kotimäki, Jukka Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Kousa, Tuuli Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Kovanen, Jarmo Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Kovanen, Juha Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Krannila, Olli Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Satakunta
Krivokapic, Milutin Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Krogerus, Timo För de fattigas väl (FFV) Uleåborgs valkrets
Kruus, Heikki Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Kuhmonen, Johannes Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Kuisma, Janne Förändring 2011 (F11) Tavastland
Kuisma, Kaarina Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Kuisma, Risto Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Kuitunen, Paula Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Kuivalainen, Tuija Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Karelen
Kukkonen, Erkki Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Kukkonen, Hannu Självständighetspartiet (SP) Helsingfors
Kulin, Sirpa Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Kulmala, Anni Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Kulmala, Kari Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Kulmala, Mikko Självständighetspartiet (SP) Nyland
Kulmuni, Katri Centern i Finland (C) Lappland
Kulpakko, Marko Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Kumpula-Natri, Miapetra Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Kuntsi, Hanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Kuortti, Markku Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Kurhinen, Antti Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Kurki, Joanna Piratpartiet (Pir) Mellersta Finland
Kurttila, Heikki Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Kurvinen, Antti Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Kurvinen, Esko Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Kuusela, Pirkko Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Kuusela, Terttu Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Kuusento, Iinu Centern i Finland (C) Birkaland
Kuusijärvi, Marianne Samlingspartiet (Saml) Norra Karelen
Kuusinen, Tuula Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Kuusisto, Hille Samlingspartiet (Saml) Lappland
Kuusisto, Merja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Kuusisto, Raija Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Kuusjärvi, Markku Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Kuuskoski, Eeva Centern i Finland (C) Helsingfors
Kuuvalo, Nasu Vänsterförbundet (VF) Nyland
Kvist, Pekka Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Kyllönen, Mari Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Kyllönen, Matti Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Kyllönen, Matti Vänsterförbundet (VF) Lappland
Kyllönen, Merja Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Kyllönen, Sari Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Kylänpää, Liisa För de fattigas väl (FFV) Norra Savolax
Kylén, Henri Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Kymäläinen, Suna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Kyrönlahti-Keskivaara, Rosa-Maria Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Kyyrö, Marja Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Kähkölä, Katariina Centern i Finland (C) Birkaland
Kähmi, Sippo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Kähtävä, Simo Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Kähärä, Sirkka-Liisa Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Käld, Mikael Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Kärki, Armi Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Kärkkäinen, Eeva Centern i Finland (C) Helsingfors
Kärkkäinen, Jukka Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Kärnä, Jouko Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Norra Karelen
Kärnä, Jukka Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Kääriäinen, Seppo Centern i Finland (C) Norra Savolax
L
Laajola, Mikko Övriga grupper (Övr.) Helsingfors
Laakkonen, Janne Samlingspartiet (Saml) Nyland
Laakso, Ari Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Vasa valkrets
Laakso, Eino Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Tavastland
Laakso, Jouko Självständighetspartiet (SP) Egentliga Finland
Laakso, Tapio Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Laakso, Tarvo Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Laakso, Tommi Samlingspartiet (Saml) Nyland
Laaksonen, Ann-Louise Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Laaksonen, Lasse Förändring 2011 (F11) Helsingfors
Laaksonen, Leena Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Laaksonen, Ville Förändring 2011 (F11) Mellersta Finland
Laaninen, Timo Centern i Finland (C) Helsingfors
Laasonen, Jan-Markus (Jani) Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Laavi, Elina Samlingspartiet (Saml) Nyland
Ladarsi, Ahmed Samlingspartiet (Saml) Nyland
Lagerspets, Paul Självständighetspartiet (SP) Birkaland
Lagus, Katri Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Lagus, Petri Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Lahti, Arto Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Lahti, Kari Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Lahti, Vuokko Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Lahtinen, Erkki Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Savolax
Lahtinen, Helena Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Lahtinen, Leena Finlands seniorparti (FSP) Helsingfors
Lahtinen, Teemu Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Laihanen, Anna-Leena Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Laine, Auli Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Laine, Hanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Laine, Heimo Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Laine, Marja-Leena Centern i Finland (C) Nyland
Laine, Oiva Självständighetspartiet (SP) Birkaland
Laine, Raimo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Laitila, Tommi Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Laitinen, Elias Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Laitinen-Laiho, Pauliina Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Lajunen, Liisa Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Lamminen, Miska Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Lamminkoski, Sirkka-Liisa Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Lamminmäki, Ari Centern i Finland (C) Birkaland
Lampila, Arto Piratpartiet (Pir) Mellersta Finland
Lampinen, Perttu Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Lampinen, Seppo Förändring 2011 (F11) Mellersta Finland
Landén, Maria Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Lankia, Eero Centern i Finland (C) Nyland
Lankia, Outi Centern i Finland (C) Nyland
Lankinen, Vesa Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Lanne, Viveka Centern i Finland (C) Satakunta
Lapintie, Annika Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Lapiolahti, Päivi Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Lappalainen, Petri Gröna förbundet (Gröna) Vasa valkrets
Lappalainen, Tapani Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Savolax
Lappalainen, Vesa Centern i Finland (C) Helsingfors
Lappi, Jussi-Petteri Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Lare, Lasse Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Larikka, Jari Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Latikka, Timo Centern i Finland (C) Helsingfors
Lattu, Antero Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Latva-Rasku, Paavo Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Laukkanen, Aija Samlingspartiet (Saml) Södra Savolax
Laukkanen, Markku Centern i Finland (C) Kymmene
Laulainen, Arja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Laulumaa, Janne Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Launokari, Lea Självständighetspartiet (SP) Nyland
Laurikainen, Markku Piratpartiet (Pir) Nyland
Lauslahti, Sanna Samlingspartiet (Saml) Nyland
Lauttamus, Ulla Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Lavikka, Teemu Förändring 2011 (F11) Kymmene
Lawson Hellu, Latekoe Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Lehikoinen, Hannu Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Lehikoinen, Janne Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Lehikoinen, Jouni Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Lehkamo, Arto Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Lehti, Eero Samlingspartiet (Saml) Nyland
Lehtimäki, Esko Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Lehtimäki, Jukka Centern i Finland (C) Nyland
Lehtinen, Lasse Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Lehtinen, Merja Finlands seniorparti (FSP) Helsingfors
Lehtinen, Pertti Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Lehtinen, Sanna Centern i Finland (C) Helsingfors
Lehtinen, Seppo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Lehtinen, Tom Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Lehtipuu, Markus Förändring 2011 (F11) Kymmene
Lehto, Esa Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Kymmene
Lehto, Rami Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Lehto, Raul Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Lehto, Saana Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Lehto, Seppo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Lehtola, Larmo Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Lehtomäki, Emilia Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Lehtomäki, Paula Centern i Finland (C) Nyland
Lehtonen, Harri Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Lehtonen, Maija För de fattigas väl (FFV) Nyland
Lehvonen, Johanna Centern i Finland (C) Södra Savolax
Leikonniemi, Ani Finlands Arbetarparti (FAP) Egentliga Finland
Leino, Jari Förändring 2011 (F11) Birkaland
Leino, Petra Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Leinonen, Tarmo Piratpartiet (Pir) Birkaland
Leipävuori, Raimo Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Leisti, Heikki Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Leivo, Kai Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Leivonen, Sanna Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Leka, Kaisa Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Lempinen, Kari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Lepistö, Anssi Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Lepistö, Joonas Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Lepistö, Jorma Centern i Finland (C) Satakunta
Lepojärvi, Tommi Centern i Finland (C) Lappland
Lepomäki, Elina Samlingspartiet (Saml) Nyland
Leponiemi, Kai Förändring 2011 (F11) Birkaland
Leppä, Jari Centern i Finland (C) Södra Savolax
Leppäjoki, Seija Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Leppäkangas, Jari Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Leppälä, Harri Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Leppänen, Joonas Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Leppänen, Marja-Leena Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Leppänen, Martti Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Leppänen, Mikko Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Tavastland
Leppänen, Raimo Förändring 2011 (F11) Egentliga Finland
Leppänen, Satu Centern i Finland (C) Tavastland
Leskinen, Pekka Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Leskinen, Seppo Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Letonsaari, Mika Piratpartiet (Pir) Södra Savolax
Liehu, Veikko Självständighetspartiet (SP) Norra Karelen
Lievemaa, Tommi Finlands Arbetarparti (FAP) Nyland
Liikanen, Veli Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Liikkanen, Antti Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Liinamaa, Anne Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Lilja, Juhani Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Lilja, Minna Centern i Finland (C) Norra Savolax
Liljeström, Christel Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Lindell, Armi Vänsterförbundet (VF) Nyland
Lindell, Leila Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Lindequist, Pia Självständighetspartiet (SP) Vasa valkrets
Lindholm, Esa Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Lindqvist, Timo Självständighetspartiet (SP) Kymmene
Lindroos, Anu Självständighetspartiet (SP) Helsingfors
Lindroos, Kai Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Lindström, Henry Övriga grupper (Övr.) Åland
Lindström, Jari Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Lindtman, Antti Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Lindén, Suvi Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Linnaluoto, Seppo Vänsterförbundet (VF) Nyland
Lintilä, Mika Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Lintonen, Minna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Lintula, Oula Förändring 2011 (F11) Birkaland
Lintunen, Kari Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Södra Savolax
Lintunen, Seppo Förändring 2011 (F11) Nyland
Lintunen, Taavi Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Lintunen, Tiina Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Lipponen, Päivi Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Lipsanen, Simo Förändring 2011 (F11) Södra Savolax
Lithén, Carola Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Liukkonen, Jorma Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Liukkonen, Juha Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Liukkonen, Tiina-Liisa Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Ljungqvist, Kristina Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Lohela, Maria Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Lohenoja, Joonas Finlands Arbetarparti (FAP) Kymmene
Lohi, Markus Centern i Finland (C) Lappland
Lohikoski, Pia Vänsterförbundet (VF) Nyland
Loikkanen, Toivo Centern i Finland (C) Södra Savolax
Lokka, Martti Centern i Finland (C) Södra Savolax
Lommi, Semi Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Lonka, Riitta Centern i Finland (C) Tavastland
Loponen, Marjo Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Louet, Kaisa Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Louhelainen, Anne Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Louhi, Milla Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Lovén, Jape Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Lovén, Sanna Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Luhtasela, Kalle Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Lukander, Iida (Ibi Love) Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Lumela, Meri Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Lundgren, Arja Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Satakunta
Lundgren, Pekka Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Luoma, Ilkka Självständighetspartiet (SP) Nyland
Luomanen, Raine Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Luomanmäki, Marja Liisa Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Norra Savolax
Luostarinen, Eija Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Luoto, Heikki Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Lustig, Helena Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Luther, Michael Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Luttinen, Helka Centern i Finland (C) Norra Savolax
Luukkainen, Hannele Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Luukkonen, Anne Finlands Arbetarparti (FAP) Egentliga Finland
Luukkonen, Esko Finlands Arbetarparti (FAP) Egentliga Finland
Lyytinen, Heikki Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Lähde, Hanna-Kaisa Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Lähde, Leo Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Lähde, Marja Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Lähteenaro, Heta Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Lähteenmäki, Heikki Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Lämsä, Elina Centern i Finland (C) Tavastland
Länsimies, Anna-Maria Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Länsipuro, Janne Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Länsmans, Liisa Centern i Finland (C) Kymmene
Löf, Martin Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Vasa valkrets
Lönnqvist, Kenneth Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Lönnroth, Mikael Övriga grupper (Övr.) Nyland
M
Maanselkä, Asmo Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Maaskola, Mika Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Mackiewicz, Janina Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Maijala, Eeva Maria Centern i Finland (C) Lappland
Maijala, Heikki Finlands seniorparti (FSP) Mellersta Finland
Majaharju, Sauli Matias Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Makkonen, Hannu Vänsterförbundet (VF) Nyland
Makkonen, Marja Leena Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Maksniemi, Marianne Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Uleåborgs valkrets
Malk, Veikko Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Karelen
Malkki, Kyllikki Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Malmi, Juha Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Malmiharju, Tapio Centern i Finland (C) Tavastland
Manner, Hannele Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Mannervo, Helena Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Mannfolk, Niklas Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Egentliga Finland
Manni, Juha Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Manninen, Anneli Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Manninen, Marko Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Mantere, Leena Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Mantila, Anneli Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Mariapori, Liisa Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Marin, Sanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Markkanen, Pirjo Kristdemokraterna i Finland (KD) Lappland
Markkula, Maarit Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Markkula, Marita Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Martikainen, Martti Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Martikainen, Ossi Centern i Finland (C) Norra Savolax
Martins, Sirpa Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Martiskin, Jouni Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Martniku, Sari Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Marttinen, Matias Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Marttunen, Marita Övriga grupper (Övr.) Nyland
Marva, Hanna Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Massinen, Marko Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Massinen, Minttu Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Mastomäki, Ville-Veikko Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Matikainen-Kallström, Marjo Samlingspartiet (Saml) Nyland
Matinlassi, Taisto Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Lappland
Matintupa, Jukka-Pekka Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Mattila, Juho Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Mattila, Pirkko Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Mattila, Risto Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Mattila, Sami Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Mattinen, Aila-Anneli Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Mauria-Haidara, Reija Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Helsingfors
Mavromichalis, Nicolas (Black Mike) Förändring 2011 (F11) Helsingfors
McDonald, Outi Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Mehto, Paula Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Melville, Tony Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Meriharju, Hannes Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Norra Karelen
Meriharju, Paul Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Merikallio, Juhani Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Merikanto, Len Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Merikoski, Jorma Förändring 2011 (F11) Birkaland
Merikoski, Riku Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Meriläinen, Anne Centern i Finland (C) Norra Karelen
Meriläinen, Otto Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Meriläinen, Paula Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Meriniemi, Tuomas Centern i Finland (C) Satakunta
Meronen, Tommi Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Meros, Päivi Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Mertanen, Eija Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Metso, Antero Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Metsälä, Jari Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Meuronen, Tiia Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Mielonen, Joona Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Mielonen, Mikko Vänsterförbundet (VF) Nyland
Mieto, Juha Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Mikkilä, Hannu Centern i Finland (C) Norra Karelen
Mikkola, Merva Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Mikkola, Ritva Centern i Finland (C) Norra Karelen
Mikkonen, Anna-Kristiina Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Mikkonen, Janni Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Mikkonen, Krista Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Mikkonen, Marjaana Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Mikkonen, Sirpa Kristdemokraterna i Finland (KD) Södra Savolax
Mikkonen, Urmas Finlands seniorparti (FSP) Egentliga Finland
Minkkinen, Katja Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Minkkinen, Minna Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Minkkinen, Sirpa Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Mithiku, Hanna Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Modig, Silvia Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Mohamed, Abdirahim Centern i Finland (C) Helsingfors
Moilanen, Ahti Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Moilanen, Marjatta Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Moilanen, Sari Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Uleåborgs valkrets
Moisanen, Sari Vänsterförbundet (VF) Lappland
Moisio, Erkki Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Moisio, Harri Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Molari, Juha Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Monaco, Pia Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Moring, Anna Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Morri, Maria Piratpartiet (Pir) Birkaland
Mourujärvi, Niko Piratpartiet (Pir) Uleåborgs valkrets
Muhammed, Husein Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Muhonen, Iikka Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Muhonen, Jarmo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Muinonen, Petri Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Mukhtar Abdullahi, Riag Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Munne, Martti Förändring 2011 (F11) Nyland
Munter, Hanna Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Murto, Armi Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Mustajärvi, Markus Vänsterförbundet (VF) Lappland
Mustonen, Eeva Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Savolax
Mustonen, Pekka Piratpartiet (Pir) Norra Karelen
Mutta, Markus Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Muukkonen, Mirka Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Muurinen, Seija Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Muyingo, Jesca Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Mwegerano, Andi Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Mykkänen, Risto Vänsterförbundet (VF) Södra Savolax
Myller, Riitta Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Myllykoski, Jari Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Myllykoski, Juha Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Myllymäki, Eija Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Myllymäki, Lea Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Myllärinen, Tarja Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Mäenpää, Juha Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Mäenpää, Olavi Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Mäenranta, Pasi Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Mäkelä, Jani Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Mäkelä, Jukka Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Mäkelä, Kari Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Mäkelä, Martti Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Mäkelä, Miia-Madeleine Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Mäkelä, Mikko Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Mäkelä, Outi Samlingspartiet (Saml) Nyland
Mäki, Heikki Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Mäki, Sari Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Mäki, Vesa Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Mäkilä, Eveliina Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Mäkilä, Heikki Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Mäkimattila, Ilari Piratpartiet (Pir) Tavastland
Mäkimattila, Sari Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Mäkinen, Joonas Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Mäkinen, Leila Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Mäkinen, Marja-Vuokko Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Mäkinen, Olavi Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Mäkinen, Pentti Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Lappland
Mäkinen, Riitta Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Mäkinen, Suvi Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Mäkinen, Tapani Samlingspartiet (Saml) Nyland
Mäkinen, Tuija Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Mäkipää, Lea Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Mäkisalo-Ropponen, Merja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Mäkitalo, Jari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Mäkynen, Matias Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Männikkö, Heikki Finlands Arbetarparti (FAP) Uleåborgs valkrets
Männikkö, Jari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Männikkö, Tarja Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Männistö, Lasse Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Männistö, Niina Självständighetspartiet (SP) Nyland
Mänttäri, Aune Självständighetspartiet (SP) Kymmene
Mäntyjärvi, Hannele Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Mäntykangas, Ensio Piratpartiet (Pir) Uleåborgs valkrets
Mäntylä, Aleksi Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Mäntylä, Hanna Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Mäntylä, Hannu Förändring 2011 (F11) Tavastland
Mäntylä, Jasmin Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Mäntylä, Milla Piratpartiet (Pir) Nyland
Mäntymaa, Markku Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Mäntyniemi, Mikko Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Märsylä, Raimo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Mättö, Saku Självständighetspartiet (SP) Helsingfors
Määttä, Joni Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Määttä, Kauko Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Månsson, Björn Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Mölsä, Martti Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Mönkkönen, Juhani Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Mönkäre, Kari Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
N
Nahkuri, Miia Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Najafi, Hossein Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Naskali, Raili Centern i Finland (C) Birkaland
Nauclér, Elisabeth Övriga grupper (Övr.) Åland
Neittaanmäki, Petri Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Nelimarkka, Kaarlo Finlands seniorparti (FSP) Vasa valkrets
Nenonen, Pirita Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Nepponen, Olli Samlingspartiet (Saml) Södra Savolax
Nevalainen, Jouko Finlands Arbetarparti (FAP) Nyland
Nevalainen, Mari Samlingspartiet (Saml) Nyland
Nevaranta, Timo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Niemelä, Riku-Juhani Piratpartiet (Pir) Nyland
Niemelä, Satu-Sirpa Samlingspartiet (Saml) Lappland
Niemenmaa, Tarmo Centern i Finland (C) Birkaland
Niemi, Jaakko Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Niemi, Marika Samlingspartiet (Saml) Nyland
Niemi, Matti Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Niemi, Sari Piratpartiet (Pir) Nyland
Niemi, Satu Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Niemi, Tapani Vänsterförbundet (VF) Lappland
Niemi, Tapani Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Niemi-Saari, Mari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Nieminen, Janne Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Nieminen, Jarmo Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Nieminen, Johannes Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Nieminen, Leo M. Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Nieminen, Mikki Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Nieminen, Petri Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Nieminen, Rita Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Nieminen, Timo Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Nieminen, Timo Finlands seniorparti (FSP) Tavastland
Niikko, Mika Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Niiles, Paavo Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Niinistö, Jussi Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Niinistö, Sari Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Niinistö, Ville Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Niiranen, Pekka Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Niittynen, Ville Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Nikkola, Pauli Centern i Finland (C) Nyland
Nikoskinen, Panu Övriga grupper (Övr.) Nyland
Nikulainen, Kari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Nirhamo, Marika Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Niskanen, Anne Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Niskanen, Esko Övriga grupper (Övr.) Uleåborgs valkrets
Niskanen, Jari Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Niskanen, Kalle Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Niskanen, Reino Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Helsingfors
Niskanen, Ritva-Liisa Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Nivala, Eija Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Nivala, Heikki Centern i Finland (C) Lappland
Nokkala, Pirkko Finlands Arbetarparti (FAP) Satakunta
Nordström, Marcus Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Nordström, Paula Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Norres, Lasse Samlingspartiet (Saml) Nyland
Nortunen, Lasse Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Nousiainen, Veikko Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Uleåborgs valkrets
Nummelin, Aki Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Nummensalo, Kati Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Nummentalo, Juhani Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Nummi, Veijo Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Nuolikoski, Pirjo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Nuotio, Petri Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Nurmi, Tuija Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Nurmikumpu, Kaarlo Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Lappland
Nurminen, Pentti Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Nurmivaara, Astrid Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Nuutinen, Pirkko Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Nybergh, Thomas Piratpartiet (Pir) Nyland
Nygård, Mauri Självständighetspartiet (SP) Uleåborgs valkrets
Nygård, Peter Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Nyholm, Henrik Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Nykänen, Jarmo Centern i Finland (C) Norra Savolax
Nykänen, Kimmo Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Nylander, Mikaela Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Nylund, Mats Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Nylund-Mällinen, Ann Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Nyman, Kari Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Uleåborgs valkrets
Nyrhinen, Sari Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Nyyssönen, Esa Förändring 2011 (F11) Norra Savolax
Näkkäläjärvi, Klemetti Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Lappland
Närvänen, Paavo Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Näsi, Dorrit Piratpartiet (Pir) Mellersta Finland
O
Oikarinen, Kyösti Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Oikarinen, Lauri Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Uleåborgs valkrets
Oinas, Katriina Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Uleåborgs valkrets
Oinonen, Lauri Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Oinonen, Pentti Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Oinonen, Ritva Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Ojajärvi, Anne Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Ojala, Arto Samlingspartiet (Saml) Lappland
Ojala-Niemelä, Johanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Ojanen, Sanna Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Ojaniemi, Kati Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Ojansuu, Kirsi Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Oka, Sakari Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Oksanen, Harri Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Oksanen, Juha Piratpartiet (Pir) Birkaland
Oksman, Johanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Olin, Kalevi Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Olkanen, Emilia Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Olkkonen, Anna Centern i Finland (C) Norra Savolax
Olkkonen, Kirsi Centern i Finland (C) Södra Savolax
Ollikainen, Mikko Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Ollila, Karri Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Ollila, Matias Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Onkamo, Sanna Förändring 2011 (F11) Nyland
Orava, Matti Finlands Arbetarparti (FAP) Norra Karelen
Oravalahti-Pehkonen, Lea Centern i Finland (C) Norra Karelen
Orpana, Anitta Samlingspartiet (Saml) Nyland
Orpo, Petteri Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Orre, Taisto Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Orre, Werner Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Ossi, Juha Gröna förbundet (Gröna) Vasa valkrets
Ovaska, Jouni Centern i Finland (C) Birkaland
P
Paakkolanvaara, Liisa Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Paalijärvi, Janne Piratpartiet (Pir) Nyland
Paananen, Eero Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Paananen, Reijo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Paasimaa, Veli Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Paasio, Heli Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Paatero, Sirpa Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Paatsama, Juhani Piratpartiet (Pir) Vasa valkrets
Paavilainen, Jaana Centern i Finland (C) Tavastland
Paavola, Mika Piratpartiet (Pir) Nyland
Paavolainen, Sara Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Packalén, Tom Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Pahalahti, Samuli Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Pahlman, Irma Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Pajamäki, Osku Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Pajulahti, Matias Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Pajunen, Taru Piratpartiet (Pir) Vasa valkrets
Pakarinen, Jyri Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Pakarinen, Pia Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Pakkanen, Antti Centern i Finland (C) Kymmene
Pakkanen, Markku Centern i Finland (C) Kymmene
Pakkasvirta, Anneli (Anneli Sauli Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Paldan, Maarit Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Palm, Sari Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Palmu, Kalevi Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Palmulehto, Mari Piratpartiet (Pir) Tavastland
Palmulehto, Pasi Piratpartiet (Pir) Nyland
Palola, Mikael Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Palomäki, Markku Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Palonen, Juhani Samlingspartiet (Saml) Södra Savolax
Paloniemi, Aila Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Palosaari, Anu Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Palviainen, Petri Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Pantsar, Outi Gröna förbundet (Gröna) Vasa valkrets
Papinaho, Sirkka-Liisa Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Papinniemi, Antti Förändring 2011 (F11) Tavastland
Papinniemi, Ilari Förändring 2011 (F11) Norra Karelen
Papinniemi, Markku Förändring 2011 (F11) Kymmene
Parant, Mirjami Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Parkkinen, Matti-Pekka Centern i Finland (C) Södra Savolax
Parkkinen, Sanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Parkkinen, Tiina För de fattigas väl (FFV) Nyland
Parkkonen, Kari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Partanen, Pauli Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Partanen, Tiina Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Partonen, Aino Piratpartiet (Pir) Mellersta Finland
Partonen-Rekola, Marketta Centern i Finland (C) Nyland
Parviainen, Heini Självständighetspartiet (SP) Nyland
Parviainen, Jussi Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Parviainen, Olli-Poika Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Parviainen, Tiina Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Savolax
Pasanen, Harri Förändring 2011 (F11) Birkaland
Pasma, Juha-Petteri Vänsterförbundet (VF) Lappland
Pastuhov, Kari Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Patomäki, Heikki Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Paulanto, Hanna Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Paulorinne, Miska Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Paussu, Toni Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Peasley, Ashton Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Peiponen, Antero Centern i Finland (C) Norra Savolax
Peitsamo, Kari Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Pekkala, Alice Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Pekkanen, Pauliina Självständighetspartiet (SP) Egentliga Finland
Pekkanen, Virpi Självständighetspartiet (SP) Satakunta
Pekkarinen, Lauri Förändring 2011 (F11) Uleåborgs valkrets
Pekkarinen, Mauri Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Pekonen, Aino-Kaisa Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Pelkonen, Jaana Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Pellikka, Jussi Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Pellinen, Jarmo Självständighetspartiet (SP) Kymmene
Pellosmaa-Kuisma, Virpi Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Peltokorpi, Sirke Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Peltokorpi, Terhi Centern i Finland (C) Helsingfors
Peltokoski, Jukka Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Peltola, Heimo Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Peltola, Heli Samlingspartiet (Saml) Södra Savolax
Peltola, Janne Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Peltonen, Pekka Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Peltonen, Susanna Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Peltonen, Tuula Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Penttilä, Markku Förändring 2011 (F11) Helsingfors
Penttilä, Mika Centern i Finland (C) Tavastland
Pere, Paula Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Perho, Tiina Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Perkiö, Sanna Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Perttilä, Timo För de fattigas väl (FFV) Nyland
Perttu, Helinä Samlingspartiet (Saml) Nyland
Peräkylä, Pekka Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Perälä, Matti Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Pesonen, Antti Självständighetspartiet (SP) Vasa valkrets
Pesonen, Jouko Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Pesonen, Markku Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Pesonen, Pekka Centern i Finland (C) Kymmene
Pesonen, Raimo Självständighetspartiet (SP) Birkaland
Pesämaa, Heikki Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Peth, Mikaela Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Petäjäniemi, Marja Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Vasa valkrets
Petäkoski-Hult, Tuula Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Peuhkuri, Laura Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Pietikäinen, Liisa Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Pietikäinen, Petteri Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Pietikäinen, Wäinö Finlands Arbetarparti (FAP) Norra Savolax
Pietilä, Miina Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Pietilä, Pauli Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Tavastland
Pietiläinen, Maija Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Pietiläinen, Risto Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Pihlaja, Kirsi Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Pihlajaniemi, Petri Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Piho, Jouko Självständighetspartiet (SP) Nyland
Piippolainen, Vuokko Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Piipponen-Pekkola, Seija Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Piirainen, Raimo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Pikkarainen, Rauno Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Pinjanainen, Maria Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Pinola, Sirkka-Liisa Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Pipping, Hugo Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Pirilä-Porvali, Terhi Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Pirttijärvi, Minna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Pirttilahti, Arto Centern i Finland (C) Birkaland
Pisto, Henna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Pistokoski-Tikkala, Kaarina Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Lappland
Pitko, Eeva-Riitta Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Pitkä, Tero Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Tavastland
Pitkänen, Juha Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Pitkänen, Marjaana Centern i Finland (C) Norra Savolax
Pitkänen, Pasi Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Plommer, Raoul Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Pohjola, Toni Piratpartiet (Pir) Nyland
Pohjola, Tuija Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Pohjola, Vesa-Pekka Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Pohjolainen, Martti Självständighetspartiet (SP) Norra Savolax
Poikola, Pieti Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Pokki, Timo Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Ponto, Tero Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Porspakka, Jori Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Portti, Jaakko Vänsterförbundet (VF) Lappland
Posti, Pekka Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Pousar, Aleksi Förändring 2011 (F11) Helsingfors
Poutanen, Krista Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Puhakka, Antero Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Puhakka, Olli Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Puhakka, Sirpa Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Puhakka, Suvi Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Puhjo, Veijo Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Puistola, Helena Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Pulkkinen, Jaana Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Pulkkinen, Perttu Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Pulliainen, Erkki Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Puolakka, Ritva Förändring 2011 (F11) Uleåborgs valkrets
Puoskari, Mari Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Puranen, Johanna Vänsterförbundet (VF) Nyland
Puranen, Teijo Självständighetspartiet (SP) Egentliga Finland
Purdy, Markus Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Pursiainen, Sirpa Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Puskala, Jarmo Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Putkonen, Aira Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Putkonen, Arja Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Puttonen, Lisbet Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Puukko, Pauliina Centern i Finland (C) Nyland
Puumala, Tuomo Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Puurunen, Kirsti Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Puurunen, Yrjö Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Puuska, Karolina Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Pylkkänen, Miina Centern i Finland (C) Tavastland
Pyykkönen, Milla Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Päivinen, Mira Samlingspartiet (Saml) Södra Savolax
Päiväniemi, Juha Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Vasa valkrets
Pätsi, Juha Piratpartiet (Pir) Tavastland
Pätäri, Taru Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Pääjärvi-Myllyaho, Riitta Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Pöntinen, Kai Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Pöyry, Jukka Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Pöysti, Essi Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
R
Raassina, Sari Samlingspartiet (Saml) Norra Savolax
Raatesalmi-Salonen, Terhi Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Raatikainen, Mika Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Raatikainen, Tarmo Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Rahikainen, Janne Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Rahikainen, Ville Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Railo, Tuomo Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Rainesto, Hannu Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Raiskio, Jukka Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Raita, Jali Självständighetspartiet (SP) Satakunta
Raitala, Juuso Förändring 2011 (F11) Uleåborgs valkrets
Raittila, Tapani Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Rajajärvi, Anu Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Rajakari, Maria Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Rajala, Lyly Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Rajamäki, Kari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Rakkolainen, Erkki Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Raninen, Kaija Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Ranjith Kumar, Prabhakaran Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Rannanpää, Eija Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Rannisto, Ari Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Ranta, Juhis Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Ranta, Pekka Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Ranta, Raisa Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Rantakangas, Antti Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Rantakangas, Eetu Piratpartiet (Pir) Mellersta Finland
Rantala, Heikki Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Rantala, Jouni Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Rantala, Marcus Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Rantalainen, Juha Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Rantamäki, Heli Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Rantanen, Elina Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Rantanen, Mari Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Rantanen, Matti Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Rantanen, Rauno Övriga grupper (Övr.) Egentliga Finland
Rantanen, Ritva Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Rantasaari, Henna Gröna förbundet (Gröna) Vasa valkrets
Rantonen, Ossi Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Savolax
Rapakko, Tommi Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Raudaskoski, Laura Vänsterförbundet (VF) Lappland
Raudasoja, Satu Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Rauhala, Leena Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Rauhala, Martti Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Rauhala, Mikko Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Rauhala, Ulla-Maija Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Rauhansuu, Janne Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Raukko, Pekka Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Raunio, Christel Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Rautavuori, Armi Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Rautiainen, Arto Vänsterförbundet (VF) Södra Savolax
Rautiainen, Risto Centern i Finland (C) Birkaland
Rautiainen, Ritva Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Rautio, Sari Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Ravela, Reko Vänsterförbundet (VF) Nyland
Ravi, Pekka Samlingspartiet (Saml) Norra Karelen
Ravolainen-Rinne, Heta Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Rawstorne, Meri Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Razmyar, Nasima Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Rehn-Kivi, Veronica Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Rehula, Juha Centern i Finland (C) Tavastland
Reijonen, Eero Centern i Finland (C) Norra Karelen
Reijonen, Juha-Pekka Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Reijonen, Minna Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Savolax
Reini, Juha Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Reinikainen, Marko Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Relander, Jukka Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Remes, Aimo Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Remes, Mirja Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Remes-Sievänen, Minna Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Repo, Anssi Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Repo-Kouki, Niina Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Reponen, Sami Vänsterförbundet (VF) Södra Savolax
Reuter, Martina Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Riesto, Samuli Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Riihinen, Pertti Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Riikonen, Jere Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Riikonen, Lulu Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Riikonen, Olli Centern i Finland (C) Norra Karelen
Riikonen, Teuvo V. Kristdemokraterna i Finland (KD) Södra Savolax
Rinne, Pirjo Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Rinne, Seppo Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Rintala, Esa Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Rintala, Jukka Självständighetspartiet (SP) Satakunta
Ripatti, Jukka Piratpartiet (Pir) Södra Savolax
Risikko, Paula Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Risku-Myllyharju, Piia Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Rissanen, Kari Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Ritanen, Jarmo Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Riuttamäki, Simo Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Roininen, Ilkka Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Savolax
Roito, Tuomas Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Roivas, Marika Förändring 2011 (F11) Birkaland
Roivas, Sirpa För de fattigas väl (FFV) Nyland
Romppanen, Marko Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Ronkainen, Jari Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Roos, Merja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Rope, Timo Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Rosenström, Eerin Förändring 2011 (F11) Nyland
Rossi, Markku Centern i Finland (C) Norra Savolax
Rossi, Mika Centern i Finland (C) Helsingfors
Rostedt, Juha Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Rostedt, Maarit Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Rostila, Ilmari Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Roth, Marco Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Rouhiainen, Tomi Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Rouvinen, Auvo Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Rundgren, Simo Centern i Finland (C) Lappland
Ruohonen-Lerner, Pirkko Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Ruokola, Juha Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Ruokonen, Saara Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Ruonala, Veijo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Ruoppila, Ahti Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Ruotsala, Aki Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Ruotsalainen, Harry Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Ruponen, Susanna Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Rusanen, Juha-Pekka Centern i Finland (C) Norra Savolax
Rusi, Jukka Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Rutila, Juho Piratpartiet (Pir) Tavastland
Ruttonen, Raimo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Karelen
Ruuhijärvi, Tuomas Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Ruuskanen, Anne Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Savolax
Ruuskanen, Kristiina Centern i Finland (C) Helsingfors
Ruuskanen, Mauno Finlands seniorparti (FSP) Mellersta Finland
Rydman, Wille Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Ryhänen, Päivi Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Rytkönen, Timo Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Uleåborgs valkrets
Rytsy, Hetti Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Ryynänen, Leo Samlingspartiet (Saml) Norra Karelen
Räihä, Timo Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Räikkä, Laila Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Rämänen, Pirjo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Rämö, Hannele Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Räsänen, Annaliisa Samlingspartiet (Saml) Södra Savolax
Räsänen, Anssi Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Räsänen, Heidi Förändring 2011 (F11) Helsingfors
Räsänen, Kaija Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Räsänen, Maija Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Räsänen, Päivi Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Räsänen, Riku Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Räsänen, Sanna Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Räty, Laura Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Räty, Pekka Centern i Finland (C) Norra Karelen
Rönkkö, Raimo Självständighetspartiet (SP) Nyland
Röppänen, Neeta Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Röyhkiö, Timo Förändring 2011 (F11) Nyland
Röyskö, Heini Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
S
Saarakkala, Vesa-Matti Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Saarela, Eppu Gröna förbundet (Gröna) Vasa valkrets
Saarela, Mertsi Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Saarelainen, Antti Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Saarelainen, Veijo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Karelen
Saarelma, Noa Piratpartiet (Pir) Nyland
Saarijärvi, Irmeli Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Saarikko, Annika Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Saarikorpi, Kaisa Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Saarimäki, Erkki Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Saarinen, Markku Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Saarinen, Matti Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Saarinen, Sari Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Saario, Mari Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Saarnio, Pekka Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Saarnio, Sini-Pilvi Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Saarto, Antti Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Savolax
Saastamoinen, Aira Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Norra Karelen
Saastamoinen, Esko Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Saastamoinen, Pirjo Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Lappland
Sahala, Eila Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Said, Arshe Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Sajaniemi, Sara Gröna förbundet (Gröna) Norra Savolax
Saksala, Antero Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Salava, Hannele Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Sallinen, Jussi Centern i Finland (C) Norra Karelen
Salmela, Joel Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Salmela, Juhani Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Salmela, Mirva Centern i Finland (C) Lappland
Salmi, Jukka Centern i Finland (C) Nyland
Salmi, Keijo Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Salmi, Liisa Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Salmi, Pekka Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Salminen, Asko Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Salminen, Hannu Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Tavastland
Salminen, Inka Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Salminen, Kari Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Salminen, Olavi Självständighetspartiet (SP) Mellersta Finland
Salminen, Per-David Övriga grupper (Övr.) Nyland
Salminen, Rauni Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Salminen, Reijo Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Salo, Alpo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Salo, Jarmo Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Salo, Maija Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Salo, Mauri Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Salo, Mauri Centern i Finland (C) Egentliga Finland
Salo, Mirka Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Salo, Rami Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Salo, Seppo Finlands seniorparti (FSP) Helsingfors
Salokangas, Tommi Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Salola, Eero Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Norra Karelen
Salolainen, Pertti Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Salomaa, Esa Finlands Arbetarparti (FAP) Egentliga Finland
Salomäki, Markus Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Salomäki, Toni Piratpartiet (Pir) Uleåborgs valkrets
Salonen, Kristiina Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Salonen, Pasi Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Salonen, Rimma Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Salonen, Satu Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Salvén, Anita Finlands Arbetarparti (FAP) Vasa valkrets
Samppala, Esa Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Sandberg, Antti Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Sandberg, Henrik Piratpartiet (Pir) Vasa valkrets
Sandberg, Johanna Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Sandberg, Juha Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Sandberg, Tiina Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Sandström, Tomi Samlingspartiet (Saml) Nyland
Sanisalo, Jarkko Centern i Finland (C) Södra Savolax
Sankelo, Janne Samlingspartiet (Saml) Vasa valkrets
Sankilampi, Jaana Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Santakallio, Tuomas Piratpartiet (Pir) Mellersta Finland
Saramo, Jussi Vänsterförbundet (VF) Nyland
Sarenius-Salmenkivi, Erja Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Sarkkinen, Hanna Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Sarkomaa, Sari Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Sarlund, Juha Centern i Finland (C) Helsingfors
Sarpola, Arja Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Sarvamaa, Petri Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Sasi, Kimmo Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Sato Ramirez, Miriam Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Satonen, Arto Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Satopää, Kalevi Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Savikuja, Tero Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Lappland
Saviniemi, Timo Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Savio, Sami Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Savola, Arja Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Savola, Mikko Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Savola, Terttu För de fattigas väl (FFV) Helsingfors
Savolainen, Kim Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Savolainen, Leila Centern i Finland (C) Norra Savolax
Savolainen, Mariitta Centern i Finland (C) Nyland
Savolainen, Sini Vänsterförbundet (VF) Södra Savolax
Schadrin, Pauli Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Schauman, Marco Självständighetspartiet (SP) Vasa valkrets
Schrey, Matti Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Seila, Heikki Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Seitakumpu, Anja Självständighetspartiet (SP) Nyland
Selin, Jaakko Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Selivanova, Olesja Centern i Finland (C) Nyland
Semi, Matti Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Seppä, Kari Sannfinländarna (Sannf) Satakunta
Seppälä, Arto Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Seppälä, Topi Centern i Finland (C) Kymmene
Seppänen, Eero Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Norra Savolax
Seurujärvi, Janne Centern i Finland (C) Lappland
Sevander, Tomi Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Sheikhani, Aziz Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Shelby, Jaana Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Sieppi, Päivi Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Sihto, Paula Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Sihvonen, Aulikki Samlingspartiet (Saml) Norra Karelen
Sihvonen, Maarit Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Siik, Kirsikka Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Siikström, Unto Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Savolax
Siippainen-Wahrman, Kaija Finlands Arbetarparti (FAP) Tavastland
Siirilä, Tapio Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Lappland
Siirtola, Satu Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Siitari, Markku Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Siitarinen, Jussi Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Vasa valkrets
Siitonen, Jonne Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Södra Savolax
Siitonen, Mikko Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Siitonen, Veikko Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Siivola, Jarno Förändring 2011 (F11) Lappland
Siivonen, Stacy Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Sillanpää, Elina Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Sillman, Aino Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Silvander, Iiro Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Silván, Heikki Finlands seniorparti (FSP) Helsingfors
Silén, Jarkko Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Simanainen, Niina Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Similä, Kai Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Simola, Otto Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Simola, Tomi Piratpartiet (Pir) Kymmene
Simonen, Juha Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Simonen, Pekka Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Simonen, Ritva Övriga grupper (Övr.) Norra Karelen
Simonen, Satu Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Simoska, Mika Centern i Finland (C) Lappland
Simula, Antti Centern i Finland (C) Satakunta
Singh, Tino Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Sinisalo, Pekka M. Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Sinivuori, Timo Kristdemokraterna i Finland (KD) Tavastland
Sinnemäki, Anni Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Sipilä, Juha Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Sipilä, Satu Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Sipinen, Helinä Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Sipinen, Raija Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Sippola, Lea Vänsterförbundet (VF) Vasa valkrets
Sirjola, Esko Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Sirniö, Ilpo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Sirnö, Minna Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Sirviö, Pirjo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Sistonen, Eero Centern i Finland (C) Södra Savolax
Siukola, Jaana Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Siuro, Petri Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Sivonen, Pekka Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Norra Karelen
Sivula, Mika Centern i Finland (C) Nyland
Sjöholm, Kimmo Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Skinnari, Jouko Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Skoglund, Riitta Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Skyttä, Heikki Samlingspartiet (Saml) Södra Savolax
Skywolf, Angélica Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Skåtar, Ralf Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Slunga-Poutsalo, Riikka Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Smolander, Sampo Piratpartiet (Pir) Nyland
Snellman, Anne Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Snellman, Mia Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Snellman, Tuija Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Sodhi, Ranbir Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Soini, Timo Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Soinila, Lasse Självständighetspartiet (SP) Vasa valkrets
Soininen, Piia Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Soininvaara, Osmo Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Soitu, Kermen Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Sokka, Irja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Somani, Aruna Gröna förbundet (Gröna) Uleåborgs valkrets
Sonkeri, Seppo Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Sonntag-Wilenius, Camilla Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Egentliga Finland
Soppela, Olli Piratpartiet (Pir) Birkaland
Sorsa, Minna Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Sorsa, Simo Centern i Finland (C) Nyland
Sorvali, Ritva Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Tavastland
Sorvali, Ritva Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Sotala, Kaj Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Soukko, Tarja Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Soukola, Ismo Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Spiegel, Ilya Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Starck, Gunilla Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Stedt, Reijo Centern i Finland (C) Nyland
Stenberg, Eija Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Stenbäck, Reija-Riikka Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Sterling, Sergei Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Storbacka, Harry Piratpartiet (Pir) Tavastland
Storgård, Päivi Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Storm, Pentti Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Strand, Joakim Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Strandman, Pentti Finlands seniorparti (FSP) Mellersta Finland
Strang, Patrik Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Stranius, Leo Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Stubb, Alexander Samlingspartiet (Saml) Nyland
Suhonen, Alpo Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Suhonen, Eetu Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Suhonen, Kaarina Centern i Finland (C) Tavastland
Suhonen, Timo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
Suikkanen, Sirpa Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Karelen
Suinila, Sanna Självständighetspartiet (SP) Egentliga Finland
Sulkakoski, Liisa Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Sulopuisto, Ari Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Karelen
Sumuvuori, Johanna Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Sundqvist, Carola Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Suokas, Riitta Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Suomalainen, Heikki Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Lappland
Suomalainen, Kati Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Suomalainen, Nina Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Suomi, Marko Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Suominen, Anneli Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Suominen, Eetu Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Suominen, Jari Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Suominen, Timo Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Suominen, Voitto Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Egentliga Finland
Suonperä, Arjo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Suopohja, Heikki Centern i Finland (C) Södra Savolax
Suorsa-Pahl, Seija Centern i Finland (C) Helsingfors
Suosaari, Voitto Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Susi, Erkki Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Sutela, Saara-Sofia Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Sutinen, Kari Samlingspartiet (Saml) Norra Karelen
Sutinen, Reijo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Tavastland
Suutari, Eero Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Suutari, Seppo Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Satakunta
Svenn, Paavo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Savolax
Sykkö, Tuula Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Syreeni, Sampo Piratpartiet (Pir) Nyland
Syrjäläinen, Soile Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Syrjänen, Aino Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Savolax
Syrén, Juhani Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Syvärinen, Katja Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Säkkinen, Risto Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Säkkinen, Teppo Centern i Finland (C) Helsingfors
Sänkiaho, Tapio Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Särelä, Mikko Piratpartiet (Pir) Nyland
Särkiniemi, Seppo Centern i Finland (C) Nyland
Söderholm, Charlotta (Lotta) Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Söderholm, Jukka Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Söyring, Riikka Självständighetspartiet (SP) Södra Savolax
T
Taavela, Irma Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Taavitsainen, Ninni Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Kymmene
Taavitsainen, Satu Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Tahvanainen, Petteri Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Tahvanainen, Roope Gröna förbundet (Gröna) Norra Karelen
Tahvanainen, Ville Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Taimela, Katja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Egentliga Finland
Tainio, Hanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Taipale, Ilkka Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Taipale, Marko Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Taivainen, Anu Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Taivalsalmi, Timo Centern i Finland (C) Birkaland
Taka-Eilola, Tomi Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Takala, Pasi Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Takala, Pauliina Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Takala, Riitta Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Takasalo, Ene Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Tala, Heikki Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Talikainen, Kimmo Förändring 2011 (F11) Helsingfors
Tallqvist, Pauli Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Tallqvist, Tarja Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Talvitie, Mari-Leena Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Tammenmaa, Corinna Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Tammi, Abdullah Finlands Arbetarparti (FAP) Nyland
Tammilehto, Jarmo Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Tamminen, Lilja Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Tanskanen, Veikko Vänsterförbundet (VF) Nyland
Tanski, Juhani Finlands Arbetarparti (FAP) Norra Savolax
Tapio, Riku Centern i Finland (C) Lappland
Tarvainen, Joni Piratpartiet (Pir) Nyland
Taskinen, Juha Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Taskinen, Petrus Piratpartiet (Pir) Nyland
Tasmuth, Tiina Centern i Finland (C) Helsingfors
Tast, Leif Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Tauriainen, Harri Sannfinländarna (Sannf) Lappland
Tauriainen, Markku Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Tegengren, Jens Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Telemäki, Satu Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Telkkä, Tuomas Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Tenkula, Tarja Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Tennilä, Erja Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Lappland
Tervashonka, Ari Piratpartiet (Pir) Nyland
Tervo, Kristian Samlingspartiet (Saml) Norra Karelen
Tervo, Pasi Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Savolax
Teräväinen, Pentti Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Thors, Astrid Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Tiainen, Arja Vänsterförbundet (VF) Nyland
Tiainen, Eila Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Tiainen, Hannu Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Tiainen, Pekka Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Tihinen, Paavo Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Tihveräinen, Juhani Centern i Finland (C) Nyland
Tiihonen, Kristian Piratpartiet (Pir) Södra Savolax
Tiilikainen, Kimmo Centern i Finland (C) Kymmene
Tiilikainen, Toni-Petri Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Tiira, Hannes Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Tiirinen, Pyry Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Tiitinen, Kalevi Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Tiittanen, Lassi Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Helsingfors
Tikkala, Esko Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Lappland
Tikkanen, Aulikki Finlands seniorparti (FSP) Mellersta Finland
Tikkanen, Niko Piratpartiet (Pir) Uleåborgs valkrets
Tikkanen, Tuomo Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Tilander, Sirpa Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Tirkkonen, Jouni Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Tirronen, Olavi Finlands Arbetarparti (FAP) Egentliga Finland
Tissari, Petro Miikkael Piratpartiet (Pir) Södra Savolax
Tiura, Marja Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Tiusanen, Pekka Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Tiusanen, Pentti Vänsterförbundet (VF) Kymmene
Tohni, Aliisa Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Toivakka, Lenita Samlingspartiet (Saml) Södra Savolax
Toivanen, Aapo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Birkaland
Toivanen, Pontus Övriga grupper (Övr.) Vasa valkrets
Toivanen, Tero Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Toivanen, Ville Centern i Finland (C) Norra Karelen
Toiviainen, Pasi Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Toivio, Anja Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Toivola, Jani Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Toivola, Laura Piratpartiet (Pir) Nyland
Toivola, Petri Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Toivonen, Kallepekka Centern i Finland (C) Nyland
Toivonen, Ritva Samlingspartiet (Saml) Satakunta
Tokola, Antti Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Tolppanen, Maria Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Tolvanen, Jarmo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Karelen
Tolvanen, Kari Samlingspartiet (Saml) Nyland
Torfayeh, Aleksander Piratpartiet (Pir) Nyland
Torikka, Kirsi Centern i Finland (C) Södra Savolax
Torkkola, Sinikka Vänsterförbundet (VF) Birkaland
Tormulainen, Tuomo Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Torniainen, Ari Centern i Finland (C) Kymmene
Torsti, Pilvi Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Tossavainen, Reijo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Tossavainen, Reijo Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Tsutsunen, Annastina Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Tuhola, Henri Piratpartiet (Pir) Birkaland
Tuikka, Tyyne Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Tuisku, Marketta Vänsterförbundet (VF) Lappland
Tukia, Tapio Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Tukia, Timo Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Tukia, Timo Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Tulkki, Jarmo Centern i Finland (C) Kymmene
Tulla, Matti Centern i Finland (C) Södra Savolax
Tulonen, Jari Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Tuohimaa, Doris Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Tuohimetsä, Jukka Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Tuomaala, Aarne Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Tavastland
Tuomala, Kerstin Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Lappland
Tuomasjukka, Saska Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Tuomi, Pentti Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Tuomikoski, Juha Gröna förbundet (Gröna) Vasa valkrets
Tuominen, Hannu Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Tuominen, Heidi Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Lappland
Tuominen, Marke Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Tuomioja, Erkki Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Tuomisto, Leena Vänsterförbundet (VF) Nyland
Tuppurainen, Tytti Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Turkia, Juha Kristdemokraterna i Finland (KD) Kymmene
Turpeinen, Martti Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Norra Karelen
Turtiainen, Ari Vänsterförbundet (VF) Södra Savolax
Turtiainen, Taro Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Turunen, Jaakko Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Turunen, Jukka Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Turunen, Kaj Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Turunen, Kari Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Turunen, Martti Samlingspartiet (Saml) Uleåborgs valkrets
Turunen, Pasi Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Turunen, Teuvo Självständighetspartiet (SP) Egentliga Finland
Tuuha, Hanna Centern i Finland (C) Kymmene
Tuunanen, Pekka Sannfinländarna (Sannf) Nyland
Tuunanen, Rauni Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Tavastland
Tuupainen, Kauko Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Tuuri, Pekka Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Tykkyläinen, Kari Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Tynjä, Riitta Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Mellersta Finland
Tynkkynen, Oras Gröna förbundet (Gröna) Birkaland
Typpö, Heikki Finlands Arbetarparti (FAP) Nyland
Tyynelä, Sinikka Självständighetspartiet (SP) Mellersta Finland
Tyystjärvi, Kati Vänsterförbundet (VF) Nyland
Tähtinen, Anssi Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Tölkkö, Anna-Mili Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Tölli, Tapani Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Törmi, Paavo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Uleåborgs valkrets
Törmänen, Antti Centern i Finland (C) Helsingfors
Törni-Manninen, Lila Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Töyrylä, Seija För de fattigas väl (FFV) Nyland
U
Uhlgrén, Arttu Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Ukkonen, Osmo Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Ulmanen, Juha Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Unkuri, Klaus Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Uotila, Kari Vänsterförbundet (VF) Nyland
Urpalainen, Anu Samlingspartiet (Saml) Kymmene
Urpilainen, Jutta Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Urpilainen, Leo Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Uski, Jorma Sannfinländarna (Sannf) Mellersta Finland
Uuksulainen, Jaakko Sannfinländarna (Sannf) Norra Karelen
Uusihonko, Hannu Centern i Finland (C) Satakunta
Uusikumpu, Maarit Vänsterförbundet (VF) Nyland
Uusipaavalniemi, Markku Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
V
Vaahtera, Jukka Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Helsingfors
Vaarnas, Ari Piratpartiet (Pir) Nyland
Vahasalo, Raija Samlingspartiet (Saml) Nyland
Vahtera, Pauli Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Vainila, Johanna Kristdemokraterna i Finland (KD) Satakunta
Vainio, Eero Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Vainionpää-Tahvanainen, Jaana Centern i Finland (C) Vasa valkrets
Valjakka, Kari Övriga grupper (Övr.) Tavastland
Valkeapää, Niko Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Valkonen, Esa Vänsterförbundet (VF) Södra Savolax
Valkonen, Noora Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Valkonen, Pekka Självständighetspartiet (SP) Mellersta Finland
Valkonen, Pia Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Valli, Jan Förändring 2011 (F11) Egentliga Finland
Vallittu, Pertti Kristdemokraterna i Finland (KD) Egentliga Finland
Valo, Britt-Marie Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Valo, Juhani Finlands Arbetarparti (FAP) Helsingfors
Valpas, Antti Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Valtamäki, Erkki Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Valtavirta, Esa Självständighetspartiet (SP) Helsingfors
Valtonen, Olli Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
van Wonterghem, Freddy Sannfinländarna (Sannf) Kymmene
Vanhala-Selin, Kristiina Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Vansén, Mailis Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Vapaavuori, Jan Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Varis, Minna Samlingspartiet (Saml) Norra Karelen
Varmavuori, Marissa Vänsterförbundet (VF) Nyland
Varsell, Sami Vänsterförbundet (VF) Tavastland
Vartiainen, Mika Centern i Finland (C) Tavastland
Vartiainen, Mikko Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Helsingfors
Vasajoki, Merja Vänsterförbundet (VF) Södra Savolax
Vaskela, Jyrki Självständighetspartiet (SP) Nyland
Vasko, Ville Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Vaskonen, Martti Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Karelen
Vastamaa, Juha Vänsterförbundet (VF) Satakunta
Vastamäki-Ahola, Anne Centern i Finland (C) Satakunta
Vatanen, Julia Vänsterförbundet (VF) Södra Savolax
Vauhkonen, Jouni Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Vehkaoja, Marjatta Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Vehkaperä, Mirja Centern i Finland (C) Uleåborgs valkrets
Vehmas, Kirsti Vänsterförbundet (VF) Uleåborgs valkrets
Vehviläinen, Anu Centern i Finland (C) Norra Karelen
Vehviläinen, Ville Vänsterförbundet (VF) Södra Savolax
Veikkola, Päivi Centern i Finland (C) Tavastland
Velhonoja, Matti Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Venesjärvi, Seppo Sannfinländarna (Sannf) Tavastland
Venjärvi, Anne Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Vento, Heikki Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Vepsäläinen, Kristian Kristdemokraterna i Finland (KD) Norra Karelen
Vesala, Pasi Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Tavastland
Vesikansa, Sanna Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Vesterinen, Bertta Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Nyland
Vesterinen, Marja Rakel Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Vesti, Jetro Piratpartiet (Pir) Egentliga Finland
Vihanto, Markku Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Viinikka, Atte Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Mellersta Finland
Viiru, Kunto Finlands seniorparti (FSP) Birkaland
Viisala, Sinka Självständighetspartiet (SP) Södra Savolax
Viitamies, Pauliina Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Södra Savolax
Viitanen, Annika Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Viitanen, Pia Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Birkaland
Viitanen, Tiina Samlingspartiet (Saml) Nyland
Viitanen, Tomi Övriga grupper (Övr.) Egentliga Finland
Viitaniemi, Arto Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Vikman, Sofia Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Viljanen, Arto Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Viljanen, Eerikki Centern i Finland (C) Nyland
Viljanen, Ilkka Samlingspartiet (Saml) Tavastland
Viljanen, Jussi Samlingspartiet (Saml) Birkaland
Viljanen, Pepe Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Tavastland
Vilkman-Halme, Annenina Vänsterförbundet (VF) Nyland
Villo, Pertti Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Virkamäki, Lauri Förändring 2011 (F11) Nyland
Virkkunen, Henna Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Virolainen, Anne-Mari Samlingspartiet (Saml) Egentliga Finland
Virta, Sari Vänsterförbundet (VF) Nyland
Virtanen, Erkki Vänsterförbundet (VF) Norra Savolax
Virtanen, Liisa Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Virtanen, Outi Sannfinländarna (Sannf) Södra Savolax
Virtanen, Pentti Kommunistiska Arbetarpartiet - För Fred och Socialism (KAP) Mellersta Finland
Virtanen, Pertti "Veltto" Sannfinländarna (Sannf) Birkaland
Virtanen, Sami Gröna förbundet (Gröna) Kymmene
Visakorpi, Marika Kristdemokraterna i Finland (KD) Mellersta Finland
Vistbacka, Henry Piratpartiet (Pir) Nyland
Voca, Lulzim Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Voltti, Taneli Förändring 2011 (F11) Uleåborgs valkrets
von Essen, Kristian Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Vornanen, Jukka Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Vuolanne, Antti Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Satakunta
Vuolo-Äärilä, Kirsti Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Egentliga Finland
Vuorela, Pekka Finlands seniorparti (FSP) Mellersta Finland
Vuorenniemi, Tauno Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Birkaland
Vuorenpää, Matti Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Satakunta
Vuorenpää, Pirjo Centern i Finland (C) Mellersta Finland
Vuori, Markku Finlands seniorparti (FSP) Tavastland
Vuorinen, Markku Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Vuorinen, Tuulikki Kristdemokraterna i Finland (KD) Helsingfors
Vuorinen, Ulla-Riikka Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Vuoristo, Taina Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Nyland
Vuorjoki, Anna Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Vähä-Koivisto, Markku Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Vähäjylkkä, Olli Piratpartiet (Pir) Mellersta Finland
Vähämartti, Pasi Piratpartiet (Pir) Nyland
Vähämäki, Ville Sannfinländarna (Sannf) Uleåborgs valkrets
Väisänen, Ano Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Södra Savolax
Väisänen, Eero Sannfinländarna (Sannf) Norra Savolax
Väisänen, Juha-Pekka Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Väisänen, Kauko Gröna förbundet (Gröna) Södra Savolax
Väisänen, Vilja Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Norra Karelen
Väkiparta, Maria Gröna förbundet (Gröna) Satakunta
Välikangas, Arto Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Vänskä, Timo Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Värmälä, Johanna Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Nyland
Väyrynen, Paavo Centern i Finland (C) Nyland
Väyrynen, Ritva Vänsterförbundet (VF) Norra Karelen
Väätäinen, Juha Sannfinländarna (Sannf) Helsingfors
Väätäinen, Mikko Piratpartiet (Pir) Tavastland
Väätäinen, Tuula Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Norra Savolax
W
Wahlroos, Simon Självständighetspartiet (SP) Mellersta Finland
Wahrman, Kalevi Finlands Arbetarparti (FAP) Nyland
Wahrman, Matti Finlands Arbetarparti (FAP) Mellersta Finland
Wallasvaara, Martti Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Wallenius, Anni Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Wallgren, Thomas Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Helsingfors
Wallin, Harry Finlands Socialdemokratiska Parti (SDP) Vasa valkrets
Wallin, Stefan Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Egentliga Finland
Wallinheimo, Sinuhe Samlingspartiet (Saml) Mellersta Finland
Wallén, Aarne Piratpartiet (Pir) Nyland
Warvas, Sirkka Kristdemokraterna i Finland (KD) Nyland
Wasenius, Reidar Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Wenman, Lena Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Wideroos, Ulla-Maj Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Vasa valkrets
Wiik, Eeva Vänsterförbundet (VF) Helsingfors
Wiksten, Lena Självständighetspartiet (SP) Satakunta
Wikström, Anders Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Wrede, Georg Henrik Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Helsingfors
Y
Yksjärvi, Kari Vänsterförbundet (VF) Mellersta Finland
Yli-Paavola, Jussi Förändring 2011 (F11) Nyland
Yli-Rahnasto, Sami Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Ylihaveri, Johanna Kristdemokraterna i Finland (KD) Birkaland
Ylikahri, Ville Gröna förbundet (Gröna) Helsingfors
Ylikotila, Jenni Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Norra Savolax
Ylipulli, Sari Gröna förbundet (Gröna) Lappland
Ylitalo, Alpo Sannfinländarna (Sannf) Vasa valkrets
Ylitalo, Eero Centern i Finland (C) Lappland
Ylitalo, Jaakko Vänsterförbundet (VF) Lappland
Yltiö, Lari Piratpartiet (Pir) Helsingfors
Yltävä, Harry Vänsterförbundet (VF) Nyland
Ylä-Outinen, Mia Centern i Finland (C) Kymmene
Ylänen, Jarmo Självständighetspartiet (SP) Helsingfors
Ylönen, Iida Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Nyland
Ylönen, Otso Gröna förbundet (Gröna) Egentliga Finland
Yrjänäinen, Kari Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Yrjö-Koskinen, Eero Gröna förbundet (Gröna) Tavastland
Yrttiaho, Jyrki Vänsterförbundet (VF) Egentliga Finland
Yusuf, Said Gröna förbundet (Gröna) Nyland
Z
Zahir Hatam, Midiya Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Zyskowicz, Ben Samlingspartiet (Saml) Helsingfors
Ä
Äijö, Matti Centern i Finland (C) Birkaland
Äikäs, Mari Gröna förbundet (Gröna) Mellersta Finland
Äyräväinen, Tapio Förändring 2011 (F11) Egentliga Finland
Äärelä, Torsti Sannfinländarna (Sannf) Egentliga Finland
Å
Åberg, Gustaf Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Ågren, Leena För de fattigas väl (FFV) Uleåborgs valkrets
Åkerö, Fredrika Svenska folkpartiet i Finland (SFP) Nyland
Åsnabrygg, Jarmo Finlands Kommunistiska Parti (FKP) Helsingfors
Ö
Öster, Daisy Kristdemokraterna i Finland (KD) Uleåborgs valkrets
Österberg, Stig Frihetspartiet - Finlands framtid (FP) Egentliga Finland
Österman, Lars Piratpartiet (Pir) Nyland
Östman, Peter Kristdemokraterna i Finland (KD) Vasa valkrets
Rundradion Ab, Radiogatan 5, 00024 Rundradion, tel. (09) 14801
Info om Svenska YLE Respons Om TV-avgiften